/ SETKÁNÍ / S JAROSLAVEM DUŠKEM #7

Sedmé pokračování Setkání s názvem Trojjediná líheň 

se bude konat 3. února od 18:00 hodin v Huti František v Sázavě

Hosté:

Jaroslav Dušek - notování hlasem

Ondřej Smeykal - malování hudbou

Petr Nikl – vyprávění světlem

 

& SKLÁŘI V AKCI

 

VSTUPNÉ

předprodej: 300,–  / Sázava: recepce huti František, infocentrum / Benešov: kancelář Posázaví o.p.s.

online: 300,– / www.sklenenypoklad.cz

na místě: 350,– / Sázava: recepce huti František

 

Malování hudbou, notování hlasem a vyprávění světlem, to všechno v kulise rozžhavené sklářské pece zažijí návštěvníci představení nazvaného Trojjediná líheň, které se uskuteční 3. února od 18:00 v Huti František v Sázavě na Benešovsku. Protagonisty zajímavého setkání budou herec Jaroslav Dušek, hudebník Ondřej Smeykal a výtvarník Petr Nikl.

„V době akce bude v provozu pánvová sklářská pec, kterou zažíháme jen několikrát do roka. Rozhodli jsme se toho využít, a necháme ji v pořadu ‚zahrát‘. Pódium bude stát před pecí a účinkující ji budou moci zapojit do svého vystoupení,“ řekl Václav Pošmurný, ředitel společnosti CESTY SKLA o.p.s., která Huť František provozuje.

Podle Jaroslava Duška bude sázavské vystoupení volnou improvizací. „Možná, že si zkusíme i tvořit,“ prozradil. Setkání v Sázavě bude podle něj tréninkem na pořad, který trojice mužů plánuje společně připravit. „Máme chuť si spolu zahrát,“ uvedl Jaroslav Dušek. S Ondřejem Smeykalem herec spolupracuje dlouho, vystupovali už spolu i v Huti František – byl tu tehdy s nimi také architekt a designér Bořek Šípek. Ondřej Smeykal nyní „do party“ přivedl Petra Nikla, s nímž účinkuje už víc než deset let. Jaroslav Dušek si na Setkání do sázavské huti pozval v minulosti už kytaristu Pavla Steidla, zpěvačku Dagmar Andrtovou Voňkovou nebo akademického malíře a spisovatele Vladimíra Kafku.

Jaroslav Dušek – herec a režisér, moderátor, libretista a scénárista – je spoluzakladatelem divadla Vizita, založeného na pódiové improvizaci. Zahrál si v řadě úspěšných filmů.

Ondřej Smeykal patří k uznávaným hráčům na aboriginský nástroj didgeridoo. Je autorem téměř desítky alb, členem mnoha hudebních seskupení a hostem významných hudebních těles.

Petr Nikl se věnuje originální světelné projekci. Své příběhy „vypráví“ na projekčním plátně prostřednictvím vlastních malířských technik a originálních pohyblivých objektů.

Fotogalerie stránky

© Cesty skla, o.p.s.  2014 | graphic design: kolargrafik/studio