Vitrografie - tisk ze skleněné desky

21. 3. 2015

Kurz:  Vitrografie – grafický tisk ze skleněné desky

Typ kurzu: jednodenní kurz pro veřejnost

Lektor: Eva Nováková

Úroveň: začátečníci a pokročilí

Cena: 1500 Kč

 

Popis kurzu:

Jednodenní kurz vitrografického tisku seznámí zájemce s návrhem a výrobou skleněné tiskové desky, ze které budou na grafickém lisu vyrobené originální grafické listy. Vitrografie je unikátní technika, která byla objevena teprve nedávno. Věnuje se jí celá řada sklářských výtvarníků a grafiků. Využíval jí i slavný český rytec a medailér Jiří Harcuba. Zájemci se naučí celý technologický postup výroby grafického tisku. Při výrobě skleněné tiskové desky využijí pískování, rytí a broušení skla. Účastníci si budou moci vytvořené desky a grafické listy odnést domů. Kurz je otevřený všem a to i naprostým začátečníkům včetně dětí!

 

Přijďte se naučit základy této unikátní grafické techniky! Staňte se na chvíli umělcem a realizujte své představy! Vytvořte si vlastní grafický list!

 

BONUS pro Vás! Návštěva expozice sklářského umění v době kurzu zcela zdarma! Načerpejte inspiraci v autentickém prostředí historické huti! 


Profil lektora:

Eva Nováková (1987) vystudovala Střední uměleckoprůmyslovou školu sklářskou v Kamenickém Šenově (Výtvarné zpracování skla – broušení skla). V letech 2007 – 2014 absolvovala magisterské studium na Fakultě umění a designu Univerzity J.E. Purkyně v Ústí nad Labem. Během studia pobývala na odborných stážích v Portugalsku a v Belgii. Od roku 2011 působí ve studiu Penocze, které se zabývá začleněním světla do skleněných objektů a instalací v interiéru. Zúčastnila se řady výstav například v Karlových Varech, v Železném Brodě, v Praze, v Brně, ve Strasburgu ve Francii a v Portugalsku.


Program kurzu:

9.00 Začátek kurzu, seznámení se s pracovištěm a s programem kurzu.

9.30 – 12.00 Probíhá kurz.

12.00–13.00 Přestávka na oběd.

13.00–16.30 Probíhá kurz.

16.30–17.00 Otázky na lektora, vyhodnocení a ukončení kurzu.

 

PŘIHLÁŠKA

 


Fotogalerie stránky

Dokumenty ke stažení

© Cesty skla, o.p.s.  2014 | graphic design: kolargrafik/studio