Vinutí perel nad kahanem

18.10.2014

Kurz:  Vinutí perel nad kahanem – skleněné přívěsky a tvorba šperků 

Typ kurzu: jednodenní kurz pro veřejnost

Lektor: Marek Bartko

Úroveň: začátečníci a pokročilí


Popis kurzu:

Jednodenní kurz vinutí perel nad kahanem vám předá základní informace o skleněném materiálu a jeho využití jako materiálu pro techniku vinutí perel. Seznámíme vás s nástroji, pomocnými materiály a jejich použitím a dalšími věcmi nutnými pro práci vinutí perlí nad kahanem. Po stručném úvodu bude následovat praktické cvičení práce nad kahanem zahrnující poznávání skleněného materiálu, výrobu jednoduchých korálků a jejich základní tvarování, výrobu skleněných nití a zdobení korálků oky a nálepy. Vytvořené korálky si poté budete moci navléci na obojkový drát a zhotovit si tak vlastní šperk.

Kurz je určený i pro naprosté začátečníky! Tempo a náplň kurzu budou přizpůsobené zájmu a schopnostem účastníků. Absolvent kurzu bude alespoň v základních věcech vědět jak na to a bude schopen začít samostatně tvořit. Vzniklé výrobky si mohou účastníci odnést domů.

Přijďte se naučit základy této tradiční techniky! Staňte se na chvíli umělcem a realizujte své představy!

BONUS pro Vás! Návštěva expozice sklářského umění v době kurzu zcela zdarma! Načerpejte inspiraci v autentickém prostředí historické huti!

Profil lektora:

Marek Bartko (1978) nejprve  v letech 1991 – 1993 absolvoval střední sklářské učiliště v Květné, obor hutní zpracování skla. V letech 1994 – 2002 studoval střední a vyšší odbornou sklářskou školu v Novém Boru v oboru hutní a umělecké zpracování skla. V letech 2002 – 2009 pracoval jako lektor v Glasscentrum v Leerdamu v Holandsku. Od roku 2009 spolupracuje s designéry a firmami zabývající se uměleckým sklem  - s Annou Torfs, Jelenou Popadic, Lars Kemperem, Petrem Olahem, Maximem Velčovským, Barbarou Naninng, Arnoutem Visserem, Menno Jonkerem, Bernard Hessenem, Floris Meydamem a s firmami Lasvit, sklárnami Květná  a  Ajetem. Marek Bartko pobýval na odborných stážích v Kanadě, Holandskou, Keně a Jihoafrické republice. Společně s partnerkou Šárkou Zikmundovou vlastní studio Kontrast. V roce 2008 získal Zvláštní cenu na soutěži Gletcher prize ve Frauenau v Německu a v roce 2009 získal na soutěži Umění a řemeslo ve skle v Novém Boru 3. místo. Vystavoval doma i v zahraničí, například v Novém Boru, Kutné Hoře, Leerdamu, Amsterodamu a v Rotterdamu v Holandsku a v Nairobi v Keni.

Program kurzu:

9.00 Začátek kurzu, seznámení se s pracovištěm a s programem kurzu.

9.30 – 12.00 Probíhá kurz.

12.00–13.00 Přestávka na oběd.

13.00–16.30 Probíhá kurz.

16.30–17.00 Vyhodnocení a ukončení kurzu.

Cena kurzu: 1.500,– Kč

Přihlásit se na kurz

 

Fotogalerie stránky

© Cesty skla, o.p.s.  2014 | graphic design: kolargrafik/studio