Vinutí perel ►Jitka Havlíčková /02.04.16/

2. 4. 2016

Kurz:  Vinutí perel nad kahanem – skleněné přívěsky a tvorba šperků

Typ kurzu: jednodenní kurz pro veřejnost

Lektor: Jitka Havlíčková

Úroveň: začátečníci a pokročilí

Cena: 1570 Kč


Přijďte se společně učit a tvořit se zkušenou výtvarnicí! Udělejte radost sobě, nebo vyrobte dárek pro své blízké! 

Popis kurzu:

Jednodenním kurzem vinutí perel nad kahanem získáte informace o skleněném materiálu a jeho využití pro sklářskou techniku vinutí perel. Seznámíme vás s nástroji, doplňujícími materiály a dalšími praktikami nutnými pro práci s tekutým sklem a se základními technikami tvarování vinutek.

Kurz je rozdělen do tří částí. Po stručném úvodu bude následovat praktické cvičení práce s kahanem (plynovým hořákem). Získáte shrnující informace o chování skleněného materiálu, tažení skleněných nití z tyček pro následné zdobení a vlastní výrobu základních tvarů korálků. Vytvořené korálky budete mít možnost navléknout na obojkový drát a zhotovit si tak vlastní šperk.

Kurz je určený i pro naprosté začátečníky! Tempo a náplň kurzu budou přizpůsobené zájmu a schopnostem účastníků. Absolvent kurzu bude znát základní postupy tak, aby mohl začít samostatně tvořit. Vzniklé výrobky si mohou účastníci odnést domů.

 

Přijďte se naučit základy této tradiční techniky! Staňte se na chvíli umělcem a realizujte své představy!

 

BONUS pro Vás! Návštěva expozice sklářského umění v době kurzu zcela zdarma! Načerpejte inspiraci v autentickém prostředí historické huti! 

 

Profil lektora:

Jitka Havlíčková (*1976) kreslířka, sochařka a od roku 2002 také návrhářka a výrobce skleněných figurek, očí a much. Vystudovala Střední uměleckoprůmyslovou školu sklářskou v Železném Brodě (1990–1994, obor návrhářství a tvorba skleněných figurek) a Akademii výtvarných umění v Praze (1994–2001, školu všeobecné kresby a školu konceptuální tvorby). Zaměřuje se na spojení kresby s objektem. Většinou pracuje na dlouhodobých projektech a staví na vlastních příbězích. Od roku 1996 vykonala několik delších cest do Japonska a USA.  Žije v Chuchelně a v Praze. 

 

Program kurzu:

 

10.00 Začátek kurzu, seznámení se s pracovištěm a s programem kurzu.

10.30 – 12.00 Probíhá kurz.

12.00–13.00 Přestávka na oběd.

13.00–17.30 Probíhá kurz.

17.30–18.00 Vyhodnocení a ukončení kurzu.

 

E–SHOP

 

Fotogalerie stránky

© Cesty skla, o.p.s.  2014 | graphic design: kolargrafik/studio