Tvarování skla

27. července – 7. srpna 2015

 

Kurz: SKLÁŘOVNA – Tvarování skla 

Typ kurzu: 12 denní kurz sklářské tvorby 

Lektor: Rob Stern, USA

Úroveň: Pro všechny úrovně

Jazyk: angličtina

Cena: 26.600 Kč  Cena po slevě: 23.940 Kč 

 

Popis kurzu:

Tento kurz vás vezme na osobní výlet za poznáním skla. Kurz je ideální pro ty, kteří si přejí kombinovat teplé a studené pracovní techniky za použití všech dostupných nástrojů. Bude to přehlídka technik a všestranného přístupu k tvorbě skleněných plastik s ohledem na vaše možnosti. Začneme objevováním základů jako foukání skla a ručního tvarování skla u sklářské pece. Vše začneme směřovat od kresby až  k realizaci vašich nápadů. Poté budete povzbuzeni k experimentování a tvorbu vlastních originálních prací. Týmová práce bude prvotním úkolem k dosažení  tvarování větších skleněných výtvorů. Denní demonstrace lektora vám usnadní realizaci vašich nápadů do finální podoby pomocí  jednotlivých ukázkových kroků, které každý bude moci použít. Budeme zkoumat jednoduché formy  a využijeme základní pracovních techniky, jako je foukání skla, tvarování skla do formy, modelování skla za horka, vnitřní tvarpvání, přímé lití, roztáčení skla. Zároveň se budeme zabývat a demonstrovat studené pracovní procesy, včetně broušení, leštění, rytí, pískování nebo lepení. Abyste zdokonalili své schopnosti bude kladen důraz na důležitost vytváření archivních galerií hotových prací. Všechny tyto dovednosti budou kombinovány, aby vám umožnili nekonečné možnosti pro výrobu skla, které v konečném důsledku zvyšují vaši důvěru v rozvoji své práce a obohacují vaše portfolio. Cílem bude, vás vybavit dovednostmi, a mnohem více motivací pro navrhnutí a vytvoření komplexní skleněné plastiky, na kterou budete hrdí nazývat jí vaším výtvorem! Uvidíme se tam!!!

Doplňkový program:

Pobyt je doprovázený sklářskou besedou, přednáškou lektora a jeho studentů, komentovanou prohlídkou expozice IGS a exkurzí do Sázavského kláštera. Navíc se setkáte s umělci a mistry z Nového Boru jako je Petr Novotný a Jiří Pačinek, který speciálně přijede na demonstraci. Výlet s instruktorem Robem Sternem do ostatních skláren bude volitelný po skončení kurzu.

Profil lektora:

Rob Stern (*1968) navštěvoval Northside High school for performing arts v Atlantě, kde také vystupoval a cestoval do zahraničí s cestovní společností. Získal BFA ze tvarování skla na San Francisco State University v Kalifornii. Ve stejné době se vyučil pod vedením mnoha sklářů a pracoval ve sklárně John Lewis glass casting facility v Oaklandu v Kalifornii po dobu 5 let. Rob navštěvoval Pilchuck Glass School ve Stanwoodu po dobu více než 25 let jako student, T.A., sklářský mistr, učitel, designer a pracoval s mnoha prvotřídními umělci a mistry včetně: Petr Novotný, Stanislav Libenskyý Dale chihuly, Dante Marioni, Pino Signorreto, William Morris, Richard Royal, Martin Blank, Thurman Statom, Charlie Parriot, Ruth King, Dino Rosin a mnoho dalších. Rob žil a pracoval jako mistr také v České Republice v letech 1993–95 ve sklářském studiu Petra Novotného. Rob získal MFA na University of Miami kde poté zůstal 7 let. V té době založil Rob Stern Glass Inc. , kde od roku 2003 on a jeho tým v současné době tvoří originální práce a mezinárodní zakázky. Rob slouží od roku 2011 jako prozatímní profesor na University of Texas at Arlington a současně také vyučuje kurzy na univerzitách a školách po celém světě.

www.robsternartglass.com

 

///ZÁVAZNÁ PŘIHLÁŠKA

 

Fotogalerie stránky

© Cesty skla, o.p.s.  2014 | graphic design: kolargrafik/studio