Strážci památek pobývali v Sázavě

Vítězové druhého ročníku soutěže Strážci památek, kterou pro školáky v regionu pořádaly v rámci partnerského projektu společnosti Posázaví o.p.s., Rakovnicko o.p.s. a Pomalší o.p.s., strávili tři dny v Centru sklářského umění v Sázavě. Čekal na ně zajímavý program v podobě prohlídky expozice v huti František, komentované prohlídky okolí sklářské hutě, opékání vuřtů nebo turnaje v kuličkách.

S největším ohlasem se setkaly dílny zaměřené na sklářské techniky. Děti si vyzkoušely pískování skleniček, výrobu skleněné mozaiky nebo vitrografii (tisk ze skleněné destičky).

V Posázaví se soutěže zúčastnilo pět soutěžních týmů 8. a 9. tříd základních škol a tercie a kvarty Gymnázia Benešov. Vítězem se stala 8. třída Základní školy Sázava ve složení Tereza Skalická, Pavla Keltnerová, Beáta Rupprechtová a Barbora Werthaimová.

Soutěž Strážci památek vznikla jako součást partnerského projektu Po cestách a hradech doby Karla IV., kterou společně realizovaly společnosti Posázaví o.p.s., Pomalší o.p.s. a Rakovnicko o.p.s. Jeho cílem bylo podnítit zájem obyvatel regionu a turistů o místní památky.

Reportáž z pobytu soutěžících v Sázavě ke zhlédnutí ZDE.

Fotogalerie stránky

© Cesty skla, o.p.s.  2014 | graphic design: kolargrafik/studio