Pate de Verre

20. červenec – 31. červenec 2015

 

Kurz: SKLÁŘOVNA –  Horký tisk na sklo / Pate de Verre 

Typ kurzu: 12 denní kurz sklářské tvorby 

Lektor: Anne Petter, Drážďany Něměcko

Úroveň:  začátečníci a středně pokročilí

Jazyk: anglický a něměcký

Cena: 19.400 Kč

 

Popis kurzu:

Za předpokladu, že kreslení je nejokamžitější spojení s naším vnitřním světem představivosti a citů, tento kurz představí specifickou techniku tisku na sklo za horka Pate de Verre, která umožňuje přenos ručně psaných textů, kreslení, barev a struktury z formy přímo na sklo. Použitím různých materiálů pro výrobu forem (omítka-křemen, cement, písek, pečící papír) jako plátno si účastník kurzu najde prostor pro inspiraci a vytvoření svého vlastního grafického stylu. Začneme s plošným odléváním Pate de Verre, které bude nést naši obraznost, poté se vydáme do trojrozměrných tvarů pomocí tvarování horkého skla v peci (nabalování skloviny, fůzování, skládání, atd.) Osvobodíme kresby/texty z 2D a přeneseme je do sochařské formy použitím unikátních kvalit a metafor skla v kombinaci s ostatními materiály či nalezenými předměty.

Část kurzu se zaměří na  základy výroby skleněné frity. Účastníci kurzu si mohou přinést kresby, texty, malé předměty – cokoliv inspirujícího.

Doprovodný program:

Pobyt bude doprovázen recenzí a diskuzí o skle, komentovanou návštěvou expozice IGS a exkurzí do Sázavského kláštera.

Profil lektora:

Anne Petters (narozena 1978, Drážďany), dostala diplom ve výtvarném umění od Institutu Keramiky a Sklářského Umění, Hoehr-Grenzhausen a MFA (Magistr umění) od Alfred University, New York.

Ve své práci používá sklo a další materiály včetně přírodních jevů v peotickém a metaforickém smyslu slova. Práce Anne byla vystavena ve sklářských muzeích a uměleckých institucích a pracuje a učí mezinárodně.

www.annepetters.com

 

///ZÁVAZNÁ PŘIHLÁŠKA 

Fotogalerie stránky

© Cesty skla, o.p.s.  2014 | graphic design: kolargrafik/studio