KURZ ►TIFFANY TECHNIKA /09.09.17/

Popis kurzu:

Jednodenní kurz Tiffany techniky seznámí zájemce s návrhem a výrobou skleněného šperku, nebo malé barevné vitráže. Tiffany technika proslavila v 19. století stejnojmennou americkou firmu, která našla speciální uplatnění při výrobě stínidel pro stolní lampy. Zájemci se naučí navrhnout vlastní výrobek, naučí se řezat a lámat sklo a obrušovat ho do požadovaného tvaru. Nařezané skleněné díly se naučí spojovat pomocí měděné folie a letování. Vzniklý výrobek si mohou účastníci odnést domů. Každý účastník dostane od lektora natištěný postup výroby.

Přijďte se naučit základy této stále moderní techniky! Staňte se na chvíli umělcem a realizujte své představy!

BONUS pro Vás! Návštěva expozice sklářského umění zcela zdarma! Načerpejte inspiraci v autentickém prostředí historické huti!


Profil lektora:

Iva Kolorenčová (*1959) vystudovala SUPŠ Sklářskou v Železném Brodě v oboru Kovorytí – modelování lisovaného skla. V letech 1983 – 1991 pracovala v n. p. Bižuterie na pozici modelářky a návrhářky výroby lité bižuterie. Od roku 1991 podniká ve stejném oboru. Zabývá se návrhy a výrobou modelů, odbornou konzultací technologie výroby lité bižuterie pro firmy Bižuterie, Preciosa, Swarowski, KOBI, FABOS a další. Spolupracuje s restaurátory. Od roku 2004 vyučovala na odborných školách nejprve na SUPŠ Sklářské v Železném brodě jako odborná učitelka oboru vzorkařství skleněné bižuterie a následně v roce 2010 – 2014 na SUPŠ a VOŠ v Jablonci nad Nisou v oboru designu bižuterie a módního doplňku. Na obou školách vedla studenty ke zručnosti a precizní práci s kovem a sklem, výrobě modelů, vitráží a tifanny techniky.

 

Program kurzu:

10.00 Začátek kurzu, seznámení se s pracovištěm a s programem kurzu.

10.30 – 12.00 Probíhá kurz.

12.00–13.00 Přestávka na oběd.

13.00–17.30 Probíhá kurz.

17.30–18.00 Vyhodnocení a ukončení kurzu.

 

OBJEDNAT 

 

 

Fotogalerie stránky

© Cesty skla, o.p.s.  2014 | graphic design: kolargrafik/studio