KURZ ►RYTÍ SKLA /11.03.17/

11. 3. 2017

Kurz: Rytí skla

Typ kurzu: jednodenní kurz pro veřejnost

Lektor: Jan Štědra

Úroveň: začátečníci a pokročilí

Cena kurzu: 1800 Kč

 

Popis kurzu:

Jednodenní kurz nabídne seznámení zájemců se základy rytého skla, s jeho historií a vývojem a s vybavením rytecké dílny. Dozvědí se a vyzkouší si jak se připravuje návrh, šablona (pauza), jak ji přenést na sklo a jak zvolit nejvhodnější způsob samotného rytí. Každý zájemce si vytvoří vlastní návrh rytiny – jednoduchý dekor/ornament , struktura či rostlinné motivy a ten zrealizuje.

Návštěva expozice sklářského umění v době kurzu zcela zdarma! Načerpejte inspiraci v autentickém prostředí historické huti František!

Profil lektora:

Jan Štědra – zručný rytec skla 

Vztah ke sklu ho provází od malička, jelikož pochází ze sklářské rodiny z novoborska. Vystudoval odbornou školu v oboru rytého skla v Novém Boru.  Velké zkušenosti získal na stáži ve Frauenau v Německu u prof. Jiřího Harcuby, a pak v Karlových Varech ve firmě Moser a.s., kde působil 8 let. Věnuje se klasické rytině – převážně rostlinným  motivům a dekorům, ale i moderním dekorům a strukturám. Spolupracuje s neziskovou organizací Fakt-Um v šíření informací o starých i moderních technikách a řemeslech – o skle, jeho zpracování a dekorování.

Program kurzu:

10.00 Začátek kurzu, seznámení se s pracovištěm a s programem kurzu.

10.30 – 12.00 Probíhá kurz – příprava návrhu

12.00 – 13.00 Přestávka na oběd.

13.00 – 17.30 Probíhá kurz – realizace návrhu

17.30 – 18.00 Otázky na lektora, vyhodnocení a ukončení kurzu.

e-shop

 

Fotogalerie stránky

© Cesty skla, o.p.s.  2014 | graphic design: kolargrafik/studio