KURZ ►PÍSKOVÁNÍ SKLA /23.06.18/

 

Popis kurzu:

Jednodenní kurz pískování skla seznámí zájemce se základy a zásadami, jak navrhnout a připravit šablonu, jak vykrýt sklo a jak vytvořit na skle pomocí techniky pískování skla ornament, písmo, nebo strukturu. Pískování skla patří mezi jednodušší a lehčí discipliny, kterou zvládne i naprostý začátečník. Pískování skla v některých případech nahrazuje náročnější rytí a leptání skla. V kurzu zkušené odbornice Jaroslavy Drvotové máte jedinečnou příležitost naučit se jak na to. Kurz je otevřený všem zájemcům i naprostým laikům – dětem, důchodcům, ženám v domácnosti.  Můžete si přinést vlastní skleněné tvary – například sklenice – na které si vypískujete svůj monogram, nebo věnování.

Přiveďte svoje děti a vnoučata! Přijďte se naučit základy této stále moderní techniky – staňte se na chvíli umělcem a realizujte své představy!

BONUS pro Vás! Návštěva expozice sklářského umění zcela zdarma! Načerpejte inspiraci v autentickém prostředí historické huti.

Profil lektora:

Jaroslava Drvotová (1951) nejprve navštěvovala OU v Novém Boru v oddělení malíř skla. V roce 1971 vystudovala Střední uměleckoprůmyslovou školu sklářskou v Kamenickém Šenově v oboru malování a leptání skla. Po absolvování školy pracovala 3 roky ve sklárně Crystalex v Novém Boru, kde prošla řadou oddělení. Od roku 1977 do roku 1983 pracovala jako mistrová v malírně skla Lustry Kamenický Šenov. Pak pracovala 10 let jako sklářská designérka ve firmě Egermann v Novém Boru, kde se kromě malovaného skla věnovala také sklu broušenému, rytému a pískovanému. Pracovala i s hutními technikami. Od roku 2006 pracovala externě 4 roky jako učitelka odborného výcviku na SUPŠS v kamenickém Šenově. Zúčastnila se řady výstav skla například v Českém Krumlově, v Pelhřimově, ve Veselí nad Lužnicí, v Novém Boru, v Děčíně, v Aldstadtu, V New Yorku, ve Frankfurtu a naposledy v roce 2014 ve sklářském muzeu v Kamenickém Šenově.

Program kurzu:

10.00 Začátek kurzu, seznámení se s pracovištěm a s programem kurzu.

10.30 – 12.00 Probíhá kurz.

12.00 – 13.00 Přestávka na oběd.

13.00 – 17.30 Probíhá kurz.

17.30 – 18.00 Otázky na lektora, vyhodnocení a ukončení kurzu.

 

OBJEDNAT 

Fotogalerie stránky

© Cesty skla, o.p.s.  2014 | graphic design: kolargrafik/studio