KURZ ►BROUŠENÍ SKLA /29.07.17/

29. 7. 2017

Kurz: Broušení a leštění skla

Typ kurzu: jednodenní kurz pro veřejnost

Lektor: Daniel Vágner

Úroveň: začátečníci a pokročilí

Cena: 1800 Kč

 

V tomto kurzu se zájemce seznámí s postupem návrhu a výroby ručně dekorovaného skla pomocí tradiční techniky broušení, leštění a lepení skla na kuličských a hladinářských strojích. Účastník nejdříve obdrží zkušební sklo na nácvik těchto technik. Po získání určité zkušenosti obdrží vybranou skleněnou surovinu typu vázy, mísy, talíře či jiného užitkového skla, na které bude moci aplikovat vlastní navržený dekor pod odborným dohledem. Účastník si vytvořený skleněný výrobek odnese domů. Účastník si může přinést vlastní sklo.

Pusťte uzdu své fantazii!!!

BONUS pro Vás! Návštěva expozice sklářského umění v době kurzu zcela zdarma! Načerpejte inspiraci v autentickém prostředí historické huti! 

Profil lektora:

Daniel Vágner (*1989) v roce 2008 úspěšně absolvoval obor Technologie skla na SUPŠ Sklářské v Železném Brodě. Poté nastoupil na další 3 roky do ateliéru Broušení skla, který v té době společně vedli výtvarníci Břetislav Novák jr. a Ivana Houserová. Daniel se inspiruje primárně přírodou a čerpá z umění výtvarníka Amadea Modiglianiho. V jeho tvorbě se zajímá především o tradiční řemeslné zpracování skla a spolupracoval s výtvarníky a designery (např. pro Jiřího Beránka, Ivanu Šrámkovou, Michala Machata nebo Wesleyho N. Raska).

http://www.imxprs.com/…danielvagner

 

Program kurzu:

10.00 Začátek kurzu, seznámení se s pracovištěm a s programem kurzu.

10.30 – 12.00 Probíhá kurz.

12.00–13.00 Přestávka na oběd.

13.00–17.30 Probíhá kurz.

17.30–18.00 Vyhodnocení a ukončení kurzu


 

Fotogalerie stránky

© Cesty skla, o.p.s.  2014 | graphic design: kolargrafik/studio