Fusing a ohýbání skla v kostce

28. – 31. října 2016


Typ kurzu: 4 denní sklářský kurz

Lektor: Jaroslav Švácha (teorie) & Irena Czepcová (praxe)

Úroveň: začátečník / pokročilý

Jazyk: český / anglický

Cena: 9000 Kč / 333 EUR

 

Popis kurzu:

Hlavním tématem je příprava děl pomocí technologie fusingu (spékání) a ohýbání skla. Kurz je vhodný především pro aktivní pozorovatele této technologie ať už se jedná o začátečníky, či pokročilé. Zpočátku kurzu se budeme věnovat s lektorem Jaroslavem Šváchou (TGK) teorii teplotního zpracování plochého skla v peci, podíváme se i na novinky v oboru spékání a ohýbání skla a jejich praktické využití. Následně v dalších dnech se zaměříme na praktickou část a vyzkoušíme si jednotlivé aplikační  techniky, které se používají pro fusing (spékání) a ohýbání skla v praxi, jako jsou práce s fritami, vrstveným sklem apod. V kostce se během čtyř dnů seznámíme s teorií, kterou si i následně předvedeme v praxi.

Profil lektora:

Ing. Jaroslav Švácha, je sklářský technolog a jednatel společnosti TGK – technika, sklo a umění s. r. o. se sídlem ve Skalici u České Lípy. Firma TGK se již více než 15 let, specializuje na zpracování barevného plochého skla a zabývá se realizacemi skla v architektuře metodou spékání – fusingu; dále pak realizacemi osvětlení a nebrání se i atypickým zakázkám. S každou další novou solitérní aplikací usilují o překonávání hranic sklářství a rovněž se nebojí experimentu, spolupracují s řadou významných sklářských firem a výtvarníků.

www.tgk-cz.cz 

MgA. Irena Czepcová (*1986) absolvovala ateliér Sklo u Doc. ak. mal. Ilji Bílka na Fakultě umění a designu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem v letech 2006 – 2013. V roce 2012 získala stipendium pro pracovní pobyt u Jeffreyho Sarmienta na University of Sunderland ve Velké Británii. V roce 2014 získala rezidenci v programu EAiR  (Emerging Artist in Residence) v Pilchuck Glass School (WA, USA). V současné době pracuje ve sklářském průmyslu. Zabývá se reprodukcí dekorových dvourozměrných struktur v hmotě skla a od roku 2011 též působí ve studiu penocze.

www.irczepcova.blogspot.cz

 

»»» KOUPIT KURZ NYNÍ

 

 

 

 

Fotogalerie stránky

© Cesty skla, o.p.s.  2014 | graphic design: kolargrafik/studio