Cold Construction´17

7. – 11. srpna 2017

Typ kurzu: 5ti denní sklářský kurz

Lektor: MARTIN ROSOL & PAVEL NOVÁK, CZ

Úroveň: začátečník / pokročilí

Jazyk: český / anglický

Cena: 11000 Kč 

Uzávěrka přihlášek: 7. července

 

Popis kurzu:

Studenti mají jedinečnou možnost získat vědomosti, informace a zkušenosti od dvou vynikajících sklářských umělců a řemeslníků v jednom kurzu a na jednom místě s bohatými zkušenostmi z amerického uměleckého prostředí. Studenti se v tomto kurzu zdokonalí v základech broušení a leštění skla na tradičních kuličských a hladinářských strojích. K opracování skleněných objektů mají účastníci možnost využít moderně vybavené studio. V průběhu kurzu se studenti zúčastní přednášky zahrnující techniku lepení, praktické použití a přípravu povrchu skla s použitím lepidla HXTAL – NYL-1. Účastníci kurzu mají unikátní možnost poznat práci s tímto špičkovým lepidlem, které se dokonale hodí na realizaci rozměrných objektů s vysokou odolností při broušení a dokonalou kvalitou a pevností spojů. Studenti mohou dále experimentovat s barevnými pigmenty.

Profily lektorů:

Martin Rosol, narozený v roce 1956 v Praze. Žije a pracuje v USA. Martin Rosol přišel do USA v roce 1988, kde usiloval o to, aby se prosadil jako sochař, což pro něho před sametovou revolucí v bývalém Československu nebylo možné. Rosolovi práce se vyznačují elegancí a vysokým stupněm řemeslné dokonalosti. Jeho práce se skládají z více dílů, které přesně vybrušuje z bloků křišťálového skla a potom je spojuje do architektonických geometrických forem. V poslední době pracuje s barevnými pigmenty, které jsou vmíchány do spojovacího lepidla. V roce 1981 obdržel Bavorskou státní cenu v Mnichově. Nejprve v roce 1986 emigroval do Rakouska a o dva roky později odcestoval do USA. Jeho práce se nacházejí ve významných sbírkách v USA a v cizině. Například ve Philadelphii, Corningu, Bostonu, Kanazavě a v Brně. V roce 2007 realizoval design pro Steuben Glass v Corningu. Věnuje se také výuce a pravidelně učí ve Studiu Corning, také společně s Pavlem Novákem.

http://www.cmog.org/bio/martin-rosol

Pavel Novák. narozený 1974 v Litoměřicích. V roce 1992 vystudoval Vyšší odbornou sklářskou školu v Novém Boru, kde také později pracoval jako učitel broušení skla. Pavel Novák se do USA přestěhoval v roce 2000 a v současnosti žije a pracuje v New Jersey, kde vytváří šperky a skleněné objekty. Pracuje s dokonale kvalitním optickým sklem, které brousí, leští, lepí, barví a pískuje. Jeho práce je inspirována čistými geometrickými tvary. Dokonale leštěné plochy společně s barvami vytvářejí kaleidoskopické efekty. Ve své práci usiluje o rovnováhu symetrie a asymetrie, positivního a negativního prostoru, tvaru a barvy. Během let pracoval v USA pro různé sklářské umělce a studia. Pavel Novák se také věnuje lektorské činnosti a společně s Martinem Rosolem pravidelně učí ve Studiu v Corningu. Učil také V PGC v Pittsburghu a na Tyler school of Art ve Philadelphii. Je zastoupený v mnoha sbírkách a galeriích v USA  a také v Baccarat ve Francii. Zúčastnil se výstav například v Baltimore, Palm Beach, Denveru, New yorku, Chicagu, Charlestonu aj. Za svou práci získal několik ocenění. Například v roce 2011 Award of Excelence v Baltimoru, Best in Show v Bethesda a Award of Excellence v Rochesteru v NY.

http://www.cmog.org/bio/pavel-novak

 

OBJEDNAT

Fotogalerie stránky

© Cesty skla, o.p.s.  2014 | graphic design: kolargrafik/studio