Barva, světlo a forma – Skleněná tavená plastika

3. – 14. srpna 2015

 

Kurz: SKLÁŘOVNA – Barva, světlo a forma – Skleněná tavená plastika

Typ kurzu: 12 denní kurz sklářské tvorby 

Lektor: Heike Brachlow, Německo

Úroveň: Pro všechny úrovně

Jazyk: angličtina 

Cena: 22.000 Kč

 

Popis kurzu:

Tento kurz bude zkoumat interakci barvy, formy a světla v tavené plastice skrze manuální práci, demonstrace, diskuze a lekce.

Mimo klasické tavení skla v otevřené formě budeme zkoumat jak tradiční, tak netradiční modelování a techniky vyrábění forem jako je např.: sledging, konstruování modelu a sádrové formy z více částí. Též se budeme věnovat vývinu návrhu, metodologii práce a kreativním strategiím. Studenti si navrhnou jejich vlastní projekty, které se budou zaměřovat na variace barevné hustoty a optických vlastnostech skla. Kurz bude obsahovat tvorbu modelů, rytí, broušení a leštění skla. Také zde budou lekce na téma barvy a optiky, modelů a tvorby modelů, tavení a chlazení skla a práce za studena a diskuze o autorské tvorbě a o vybavení profesionálního studia.

Doplňkový program:

Pobyt je doprovázený sklářskou besedou, přednáškou lektora a jeho studentů, komentovanou prohlídkou expozice IGS a exkurzí do Sázavského kláštera.

Profil lektora:

Narozena v Německu, Heike Brachlow dostala BcA. na Univerity of Wolverhampton a MgA. A PhD. na Royal College of Art v Londýně, vystudovala barvu, formu a světlo v materiálu sklo. Pracuje jako studiový umělec a učitel, učila ve Studiích v Corning Museum of glass, Penland School of Crafts a Pilchuck Glass School. Její práci je možné naleznout v Glasmuseum Hentrich, European Museum for Modern Glass a National Museums Scotland. Vyhrála Jerwood Maker’s Open Award v roce 2011 a umístila se druhá v East-West Award v roce 2014.

www.heikebrachlow.com

 

///ZÁVAZNÁ PŘIHLÁŠKA

 

Fotogalerie stránky

© Cesty skla, o.p.s.  2014 | graphic design: kolargrafik/studio