GLASS LAB SESSION´15

23. – 28. 11. 2015

 

Centrum sklářského umění, huť František v Sázavě letos na podzim představí 1. ročník GLASS LAB SESSION – Laboratoř zaměřenou na využití industriálně vyráběného skla, přeneseného do uměleckých artefaktů, skleněných soch, instalací či designu.

GLASS LAB SESSION tímto podpoří začínající sklářské výtvarníky a designéry. Deset pozvaných účastníků bude mít tak možnost sdílet jejich kreativní nápady nejen mezi sebou, ale také s již etablovanými sklářskými výtvarníky formou konzultací a prezentací.

Kromě samostatné práce v dílnách na vybraných projektech budou účastníci formou krátkých slideshow představovat svoje dosavadní portfolio a laborovat o použitých sklářských technikách, inspiračních zdrojích, konceptech a autorském rukopisu.

GLASS LAB SESSION se bude orientovat hlavně na výzkum a vývoj nových technik zpracování skla formou experimentu a hry s materiálem. Snaží se rozšířit hranice dosavadního zpracování industriálního skla a přenést je do umělecké tvorby v novém smyslu a nazírání. Rozšiřuje tak začínajícím výtvarníkům další možnosti sebeprezentace a využití dílenských kapacit Centra sklářského umění a jejich následnou implementaci mezi odbornou veřejnost.


PROGRAM GLS´15

23. – 27. 11. 2015 / GLASS LAB – Skleněná laboratoř

26. 11. 15 / 19:00 – 22:00 / SLIDE JAM – prezentace autorské tvorby účastníků GLS´15

28. 11. 15 / 16:00 / Vernisáž GLASS LAB EXHIBITION

30. 11. 15 – 31. 1. 16 / GLASS LAB EXHIBITON – výstava prací realizovaných na GLS´15


ÚČASTNÍCI GLS´15

Irena Czepcová / CZ

Vicky Higginson / GB

Jesse Günther / IRL, D

Nicoleta Auersperg / A

Jakub Petr / CZ

Claudia Virginia Vitari / I, D

Maria Koshenkova / RUS, DK

Pavel Kopřiva / CZ

Verena Schatz / A

FACEBOOK 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fotogalerie stránky

© Cesty skla, o.p.s.  2014 | graphic design: kolargrafik/studio